فناوری Ray Tracing

فناوری Ray Tracing آمده تا به نیاز گیمرهای حرفه‌ای پاسخ دهد و فضای بازی‌ها را به دنیای واقعی نزدیک‌تر کند؛ اما ری تریسینگ چیست و چه مزایایی را به‌همراه دارد؟

شکل- فناوری Ray Tracing

فناوری Ray Tracing چگونه به نیاز گیمرهای حرفه‌ای پاسخ می‌دهد؟

این فناوری‌ها با ویژگی‌هایی چون کیفیت و وضوح تصویر، نرخ تازه‌سازی و HDR، یک تجربه بازی موفقیت‌آمیزتر را به‌همراه دارند.

فناوری Ray Tracing چیست؟

فناوری Ray Tracing به‌عنوان یک روش انقلابی محسوب می‌شود که روی تصاویری که به نمایش درمی‌آید، تاثیر زیادی می‌گذارد. این فناوری، رفتار فیزیکی نور را شبیه‌سازی کرده و پرتوهای آن را رهگیری می‌کند تا تصاویری واقعی را به‌وجود آورد. عملکرد فناوری Ray Tracing توانسته روی صنعت بازی‌سازی تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

بازتاب‌ها: فناوری Ray Tracing می‌تواند پرتوهای نوری را ردیابی کرده و در آب، شیشه‌ها و سایر سطوح بازتابنده نیز بازتاب‌های دقیق و واقعی را به‌وجود آورد. این قابلیت موجب می‌شود تا دنیای مجازی برای کاربر باورپذیرتر شود و بتواند بهتر روی محتوا تمرکز کند.

سایه‌ها: این فناوری قادر به ایجاد سایه‌های طبیعی بوده تا شکل و موقعیت اشیا در صحنه‌های حساس بازی با دقت بالایی قابل مشاهده باشد. سایه‌های واقعی باعث ایجاد عمق در بازی و واقع‌گرایی خواهد شد.

روشنایی سراسری: فناوری ری تریسینگ از توانایی شبیه‌سازی نحوه تابش نور و انتشار در اطراف صحنه‌ها بهره می‌برد که همین قابلیت باعث خواهد شد تا جلوه‌های نوری بسیار واقعی‌تر شود و تجربه فراگیرتری را برای کاربران به‌وجود آورد.

انسداد نور: این فناوری قادر به محاسبه دقیق انسداد نور است و تراکم و ظرافت سایه‌ها را در بخش‌هایی که اجسام نزدیک به یکدیگر قرار دارند، واقعی‌تر از همیشه به کاربر نشان می‌دهد.

حداکثر توان ری تریسینگ

با نمایشگرهای قدرتمند، حداکثر توان ری تریسینگ را آزاد کنید
فناوری Ray Tracing علاوه بر بهبود جلوه‌های بصری بازی‌ها، روی نمایشگرها نیز تاثیر زیادی خواهد گذاشت. مانیتورهایی که قادر به پشتیبانی از این فناوری هستند، جلوه‌های بصری بسیار دقیق‌تری را به نمایش می‌گذارند. البته مانیتور کاربر باید از ویژگی‌هایی چون نرخ تازه‌سازی بالا، تأخیر ورودی کم و فناوری‌های پیشرفته HDR نیز برخوردار باشد.

مانیتور گیمینگ Odyssey Neo G8 سامسونگ یکی از بهترین نمایشگرهای گیمینگ در بازار محسوب می‌‌شود که با داشتن ویژگی‌های پیشرفته‌ای نظیر نرخ تازه‌سازی ۲۴۰ هرتزی، زمان پاسخ‌دهی ۱ میلی‌ثانیه‌ای و فناوری HDR10+ به‌همراه سازگاری با AMD FreeSync و NVIDIA G-SYNC می‌تواند شرایط را برای بهترین عملکرد فناوری ری تریسینگ فراهم سازد.

Ray Tracing technology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم