سیستم عامل webos

امروزه تقریبا هر برند یک سیستم عاملی را برای محصولات خود به کار می‌برد که کاملا پیشرفته هستند .در این مطلب، در مورد سیستم عامل webOS که شرکت ال جی از سال ۲۰۱۳ خریداری کرده و در تلویزیون هایش به کار برده است ، صحبت خواهیم کرد.

شکل1- سیستم عامل webos چیست ؟

سیستم عامل webos چیست ؟ تمام برندهای تلویزیون یک سیستم عامل برای محصولات خود دارند.

بررسی سیستم عامل تلویزیون ال جی

سیستم عامل ال جی webOS نام دارد. سیستم عامل ال جی webOS یکپارچه، ساده و غیرپیچیده است. استفاده از این سیستم عامل در کنار فناوری هایی که ما در محصولات خود به کار گرفتیم باعث میشه تا محصولات اینده ما ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد و خلاقانه ای داشته باشن و از اخرین فناوری های مربوط به وب و دسترسی به اون نیز بهره مند بشن .

سیستم عامل webOS در بیشتر تلویزیون‌ های هوشمند ال‌ جی به کار برده شده و تجربه تلویزیون هوشمند رو خیلی اسون نموده. راحتی استفاده از اون، جست ‌وجوی محتوا، مشاهده و ارتباط با دیگر دستگاه‌ها و حتی روند اغاز نصب رو بسیار راحت کرده. برای بار اول که تلویزیون هوشمند ال ‌جی رو روشن می‌کنین، شخصیت متحرکی به نام پرنده لوبیایی (BeanBird) روی صفحه ظاهر میشه و به شما کمک میکنه روند نصب اولیه رو به اسونی انجام بدین. تنها کاری که کاربر باید انجام بده اینه که کنترل جادویی Magic Remote رو برداره و کلید OK رو برای انجام سایر مراحل فشار بده. سیستم‌عامل webOS میتونه سریع تشخیص بده که چه زمان و چه نوع دستگاه خارجی به تلویزیون متصل گردیده است.

استفاده اسان از سیستم عامل webOS

ریموت کنترل جادویی ال جی

دکمه ها در این ریموت کنترل بسیار مرتب است. چرا که این ریموت کنترل بسیار ساده به نظر میرسه، کمی سنگین تر از ریموت کنترل های معمولیه که سبب میشه هنگام استفاده حس بهتری داشته باشین. شما می تونید این ریموت کنترل رو شبیه موس در هوا حرکت بدین و هر بخشی که میخواید رو در تلویزیون خود انتخاب کنین .

برای برخی منو ها حتی نیاز به این کار هم نیست و با استفاده از اسکرول میتونید منو های مختلف رو زیر و رو کنید. تنها نکته منفی در مورد این ریموت جادویی زمانیه که شما از اون به جای کیبورد استفاده می کنین . در مجموع این ریموت کنترل به سه حالت مختلف از شما دستور میگیره، یکی از اون ها حالت ماوسه که در مورد اون گفتیم و شبیه ماوس کامپیوتره و میتونین اون رو هدایت کنین ، اسکرول کردن نیز که بیشتر برای جستجو در صفحات وب و حرکت بین منو ها به کارتون میاد و در انتها گزینه کنترل صوتیه .

نسل جدید ریموت کنترل ال جی برای webOS

شکل2-نسل جدید ریموت کنترل ال جی

البته تنها راه هدایت این تلویزیون استفاده از این ریموت کنترل نیست. شرکت ال جی یک اپلیکیشن برای این تلویزیون ساخته است . با این اپلیکیشن تلویزیون های هوشمند ال جی قادر خواهند بود بوسیله موبایل ال جی کنترل بشن .

ال‌جی در نسل جدید ریموت کنترل‌ تلویزیون‌ های هوشمند خود، پد شماره‌ها رو دوباره اضافه کرده که در نقل مکان نشانگر ماوس هم میتونن به کاربر کمک کنن. حالا کنترل تلویزیون‌ های ال ‌جی شکل و شمایل شبیه ‌تری به ریموت‌ ها پیدا کرده و کار کردن با اون نیز راحت ‌تر گریده است. از لحاظ طرز کار، این ریموت از اشاره (کلیک)، اسکرول (حرکت عمومی یا افقی)، حسگر‌ها و تشخیص صدا کاملا پشتیبانی میکنه و کمک میکنه تا به کمک کنترلر بتوان یک ویدیو رو بر روی تلویزیون تماشا کرد ، موردی ررو جستجو کرد، برنامه‌ای رو باز یا موسیقی رو پخش کرد.

ریموت کنترل این سیستم‌عامل یکی از بی ‌نقص ‌ترین‌ها است، که کار کردن با اون نیز پس از مدتی بسیار اسون میشه .

آخرین مقالات

?What is webos operating system– اصطلاحات فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم