ویژگی‌های تلویزیون NeoQLED8K

تلویزیون های Neo QLED 8K سامسونگ در کنار طراحی زیبای خود از قابلیت‌های پیشرفته‌ای نیز بهره می‌برند که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

شکل – ویژگی‌های تلویزیون NeoQLED8K سامسونگ

با ویژگی‌های تلویزیون NeoQLED8K سامسونگ‎‎‎‎ آشنا شوید.

این سری از تلویزیون های سامسونگ در کنار زیبایی و هماهنگی مناسب با فضای خانه از قابلیت‌های پیشرفته‌ای نیز بهره می‌برند و تجربه‌ای ویژه از تماشای فیلم و سایر فعالیت‌های مرتبط را به همراه خواهند داشت. در ادامه با ویژگی‌های تلویزیون های Neo QLED 8K سامسونگ‎‎ آشنا خواهیم شد.

ویژگی‌های تلویزیون های Neo QLED 8K سامسونگ

فوق باریک

سامسونگ از سری ۲۰۲۳ تلویزیون‌های Neo QLED 8k اولین بار در نمایشگاه CES 2023 پرده برداشت و آن را در ابعاد ۶۵، ۷۵ و ۸۵ اینچی روانه بازار کرد. این سری از طراحی بی‌نهایت یا Infinity بهره می‌برد که به واسطه آن حواشی بدنه حذف شده و به همین دلیل مانع حواس‌پرتی کاربران در زمان تماشای محتواها خواهد شد. همچنین این تلویزیون با بدنه باریک خود در تمام نماها و فضاها باعث افزایش زیبایی خواهد شد.

سامسونگ با ترکیب دو فناوری ماتریس کوانتوم (Quantum Matrix Pro) و Quantum Mini LED توانسته اندازه LEDها را به میزان چشمگیری کاهش و سطح روشنایی تصاویر را افزایش دهد. ضمن این‌که فناوری ماتریس کوانتوم قادر است با کنترل دقیق نور کنتراست فوق‌العاده‌ای را به وجود آورده و مانع ایجاد هر نوع درز نور یا blooming (نقاط یا هاله‌ای سفید در تصاویر) شود.

همچنین فناوری Real Depth Enhancer می‌تواند عمق تصویر را با تقویت موثر کنتراست سوژه در پیش‌زمینه افزایش دهد تا کاربران محتواها را همانند صحنه‌ای واقعی از زندگی تماشا کنند. صفحه نمایش این سری از تلویزیون های سامسونگ از قابلیت ضد بازتاب (Anti-Reflection) بهره می‌برند تا کاربران بتوانند محتواها را در محیط‌های پرنور به آسانی مشاهده کنند.

سامسونگ برای این دستگاه‌ها طراحی Slim One Connect را نیز در نظر گرفته تا بتوان کلیه کابل‌های و سیم‌های را در جعبه‌ای پشت تلویزیون قرار داد که نتیجه این طراحی باعث ایجاد نمای جذابی در محیط خانه خواهد شد.

ویژگی‌های تلویزیون NeoQLED8K

حداکثر قدرت

تلویزیون های Neo QLED 8K سامسونگ از پردازنده‌ کوانتومی ۸k بهره می‌برند و با هوش مصنوعی پیشرفته و ۲۰ شبکه عصبی متمایز می‌توانند تصاویر مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. همچنین این پردازنده باعث افزایش کیفیت تا مقیاس ۸k شده و تصاویری بسیار با کیفیت را به نمایش می‌گذارد.

سامسونگ فناوری HDR این تلویزیون‌ها را نیز به Quantum HDR ارتقا داده که به واسطه آن کلیه تصاویر با جزئیات بالا، درخشندگی و رنگ گسترده نشان داده خواهند شد. این تلویزیون موفق به دریافت گواهی‌های HDR10+ Adaptive و HDR10+ GAMING شده که می‌تواند در زمان بازی‌های ویدویی عملکردی کم نقص را به همراه داشته باشد.

ضمن این‌که با قابلیت Motion Xcelerator Turbo+ نیز تصاویر متحرک سنگین بدون هیچ تاخیر یا تارشدنی با عملکرد بالا به نمایش درخواهند آمد. این قابلیت در زمان تعقیب و گریز در بازی‌ها یا تصاویر سریع نظیر حرکت ماشین‌ها باعث می‌شود تا صحنه‌ها با حداکثر کیفیت نشان داده شوند.

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم